Jak z Kamagrą leczyć problemy z potencją?

Prawdopodobieństwo wystąpienie problemów z erekcją rośnie wraz z wiekiem. Nie jest to jednak normalna część starzenia się. Według badań połowa mężczyzn po czterdziestce ma już jakieś problemy z „hydrauliką”. Nie ma jednak co się martwić. Odpowiednia edukacja pomoże Ci zapobiec zaburzeniom erekcji. Wystarczy, że dowiesz się, co Ci pomoże, a co może Ci zaszkodzić. W jaki sposób możesz uniknąć zaburzeń erekcji? Jak Kamagra może Ci pomóc, gdy już je masz? Oto, co powiedzieli nam eksperci.

1. Zwracaj uwagę na to, co jesz

Dieta, która nie jest dobra dla męskiego serca, nie sprzyja również jego potencji.

Liczne badania pokazały, że te same wzorce żywieniowe, które prowadzą do zawałów serca z powodu zmniejszonego przepływu krwi w ramach krążenia wieńcowego, mogą również kompromitować dopływ krwi do i w ramach penisa.  A odpowiednie krążenie potrzebne jest to osiągnięcia wzwodu. Diety ubogie w warzywa i owoce, a bogate w tłuste, smażone i przetworzone jedzenie pogarszają jakość krążenia w całym ciele.

„To, co jest złe dla męskiego serca, nie służy również jego penisowi” – mówi dr Andrew McCullough, profesor urologii i dyrektor programu męskiego zdrowia seksualnego w Centrum Medycznym Lagone w ramach Uniwersytetu Nowojorskiego.

Ostatnie badania pokazały, że zaburzenia erekcji występują stosunkowo rzadko wśród mężczyzn, którzy stosują tradycyjną dietę śródziemnomorską. Ten sposób odżywiania składa się głównie z owoców, warzyw, pełnych ziaren, dobrych dla serca tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, ryby oraz z wina (szczególnie czerwonego, bogatego w polifenole).

„Połączenie pomiędzy dietą śródziemnomorską, a lepszą sprawnością seksualną zostało naukowo udowodnione” – mówi dr Irwin Goldstein, dyrektor medycyny seksualnej w szpitalu Alvarado w San Diego.

A co, jeśli jest już dla nas za późno? Na pewno warto trzymać się diety śródziemnomorskiej, aby zahamować postęp choroby. Niskie dawki Kamagry, takie jak 25 mg czy 50 mg (pół tabletki) mogą okazać się dla nas odpowiednie. Według badań, zastosowanie takich dawek Kamagry przy małych problemach z potencją, przez okres parę tygodni, potrafi je zupełnie wyeliminować. Nie wiadomo, czy chodzi tu o przywrócenie drożności naczyń krwionośnych, czy też o nauczenie organizmu fizjologicznej reakcji na podniecenie. Wiadomo jedno: Kamagra pomaga, niezależnie od zaawansowania zaburzeń erekcji.

2. Utrzymaj odpowiednią masę ciała

Nadwaga, a w szczególności otyłość może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem, włączając w to cukrzycę typu II, która powoduje uszkodzenie nerwów. Jeśli do niego dojdzie, w rezultacie, w ramach komplikacji możemy mieć zaburzenia erekcji. Poprawna masa ciała oznacza BMI pomiędzy 18,5, a 25. BMI wylicza się według wzoru:  masa w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu (czyli wzrost w metrach razy wzrost w metrach).

Jeśli jednak masz problemy z potencją pomimo prawidłowej masy ciała, zastosuj Kamagrę. Zwiększa ona dopływ krwi do penisa, powodując wzwód. Kamagra działa nawet przy uszkodzonych nerwach, chociaż jest wtedy mniej skuteczna. Możesz potrzebować paru dawek Kamagry, nim zacznie ona działać. Pamiętaj, że maksymalna dawka Kamagry, jaką możesz zażyć w ciągu doby to 100 mg (cała tabletka).

3. Unikaj nadciśnienia i wysokiego cholesterolu

Wysoki cholesterol i nadciśnienie uszkadzają naczynia krwionośne, włącznie z tymi, które doprowadzają krew do penisa. Ostatecznie może to prowadzić do problemów z potencją.

Upewnij się, że Twój lekarz regularnie zleca Ci badanie cholesterolu we krwi i mierzy Twoje ciśnienie. Możesz również sprawdzać je pomiędzy wizytkami lekarskimi. Prawidłowe ciśnienie krwi to 120/90, maksymalne dopuszczalne to 140/90. Zainwestuj w ciśnieniomierz do korzystania w domu albo sprawdzaj ciśnienie w darmowych punktach pomiaru ciśnienia w niektórych aptekach.

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu albo ciśnienie ponad normę, podejmij leczenie.

Leki na nadciśnienie mogą powodować trudności z osiągnięciem erekcji. Chociaż o wiele częściej winowajcą jest uszkodzenie naczyń wieńcowych pod wpływem wysokiego ciśnienia, a nie leki na nie. W takich sytuacjach może pomóc Kamagra, rozluźniając mięśnie i wywołując wzwód pomimo choroby. Kamagra występuje w pięciu różnych wersjach, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Kamagra to lek generyczny Viagry o takiej samej skuteczności i bardzo atrakcyjnej cenie.

4. Ogranicz alkohol albo nie pij go wcale

„Nie ma dowodu na to, że małe albo nawet umiarkowane spożywanie alkoholu jest złe dla możliwości osiągnięcia wzwodu” – relacjonuje dr Ira Sharlip, profesor urologii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.  Jednakże nadużywanie alkoholu pomoże prowadzić do chorób wątroby, uszkodzenia nerwów i innych zaburzeń – takich jak nierównowaga męskich hormonów płciowych – co może powodować problemy z potencją.

5. Ćwicz regularnie

Istnieje sporo dowodów wiążących siedzący tryb życia z zaburzeniami erekcji. Bieganie, pływanie i inne formy ćwiczeń aerobowych zapobiega występowaniu problemom z potencją.

Uważaj jednak na ćwiczenia, które powodują nacisk na strefę pomiędzy odbytem, a zewnętrznymi męskimi organami płciowymi. Zarówno naczynia krwionośne, jak i nerwy, które docierają do penisa, znajdują się w tamtym miejscu i mogą zostać uszkodzone przez nadmierny nacisk. Dr Goldstein mówi, że w szczególności jazda na rowerze może prowadzić do zaburzeń erekcji.

Tak zwane „beznosowe”  siedzenia dla rowerzysty (z języka angielskiego „no-nose bike seats”) chronią przed odrętwieniem genitaliów, według Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zdrowia. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają takie siedziska, wpisz w grafikę Google „no nose bike seats”.

Jeśli jednak ciężko było Ci znaleźć czas lub siłę na ćwiczenia, możesz wspomóc się Kamagrą. Udaj się do lekarza, który uwzględni przeciwwskazania, interakcje z lekami, które już zażywasz i pomoże dobrać Ci odpowiednią dawkę. Masz do wyboru dawkowanie pomiędzy 25 mg (ćwierć tabletki) a 100 mg (cała tabletka). Nie warto przekraczać maksymalnej dobowej dawki Kamagry, bo prowadzi to do działań niepożądanych, a skuteczność wcale nie jest większa. Potwierdzają to badania nad działaniem Kamagry.